Wykład w ramach II semestru Uniwersytetu Dziecięcego

20 lutego 2016 r. odbył się pierwszy wykład w ramach II semestru Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Studentki trzeciego roku matematyki finansowej,  a zarazem członkinie Koła Naukowego Matematyków Karolina Farczak, Anna Nalepka, Kinga Jasielec i Iwona Gondek, spotkały się z najmłodszymi studentami na spotkaniu Uniwersytetu, którego tematem był „Tangram – jedna całość z wielu części„. Dzieci poprzez zabawę poznały podstawowe informacje o Chinach oraz dowiedziały się co może nam się z Chinami kojarzyć. Studentki wytłumaczyły dzieciom co to jest tangram, jak również opowiedziały legendy związane z tą łamigłówką. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w układaniu tangramu. Prowadzące zajęcia studentki zorganizowały konkurs, w którym dzieci układały tangramy w grupach.