XII Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych w Krakowie

W dniach 21-23 kwietnia 2017r. Członkowie Koła Naukowego Matematyków wzięli udział w XII Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych w Krakowie. Organizatorem tego wydarzenia było Koło Matematyków Uniwersytetu Pedagogicznego.

Sympozjum gromadzi ludzi z różnych regionów Polski, w tym roku poznaliśmy studentów z UP Kraków, Politechniki Łódzkiej, UPH Siedlce, UJ Kraków, Politechniki Krakowskiej, AGH Kraków, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Białostockiego oraz Politechniki Śląskiej oraz profesorów z innych uczelni, z którymi mogliśmy wymienić nasze doświadczenia.

Tegoroczne sympozjum rozpoczęło się od przywitania gości przez Prezesa KM UP Dorotę Ruchała. Następnie głos zabrał Dyrektor IM UP dr hab. prof. UP Jacek Chmieliński.
W trakcie sympozjum mieliśmy możliwość wysłuchania wielu ciekawych referatów m.in. na temat szeregu Grandiego, równań diofantycznych, fraktali afinicznych, krzywych ciągłych, RSA, problemu Collatza, zbiorach rozmytych, matematycznych metod chemii oraz geometrii nieeuklidesowej.

Organizatorzy Sympozjum przygotowali także wiele gier matematycznych i logicznych co wywarło bardzo duże zainteresowanie. W drugim dniu uczestniczyliśmy w uroczystym bankiecie.

Udział w Sympozjum dostarczył wielu pozytywnych emocji oraz poszerzył nasz zakres wiadomości nie tylko w dziedzinie matematyki ale także chemii, muzyki oraz ekonomii.