Małopolska Noc Naukowców, 25.09.2015

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2015

Dziewiąta Małopolska Noc Naukowców zakończona sukcesem! 25 września 2015 roku mimo deszczowej pogody naszą uczelnię odwiedziło ponad 5000 osób. W ten sposób po raz kolejny został pobity rekord frekwencji. Otwarta uczelnia, a tam niezliczone wykłady, pokazy, konkursy, warsztaty, gry i zabawy… Każdy Instytut naszej uczelni przygotował wiele atrakcji zarówno dla dzieci czy młodzieży, jak również ich rodziców. Tej wyjątkowej nocy aktywny udział wzięli również członkowie Koła Naukowego Matematyków oraz pracownicy Zakładu Matematyki. Przybyli gości mogli posłuchać wykładów Pani mgr Barbary Dziadkowiec Matematyk to zrobi lepiej  prezentacja sylwetki Hugona Steinhausa oraz Pana dra Pawła Ozorki Przybliżenie, czyli jak ładnie i w miarę dokładnie zastąpić trudne prostym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przygotowane przez studentów oraz wykładowców warsztaty matematyczne oraz gry i zabawy:

• „Sprawdź, czy umiesz myśleć – stare i nowe zadania (nie)podręcznikowe” – czyli zadania wymagające nieszablonowych metod rozumowania oraz zastosowania praw logiki;

• „Jedna całość z wielu części (origami modułowe)” – czyli nauka składania techniką origami elementów, z których można budować większe modele;

• „Symetrie w przestrzeni – na  przykładzie wielościanów Platona i Archimedesa”  –czyli budowanie brył z wielokątnych klocków konstrukcyjnych Reko i zestawów konstrukcyjnych Zoometool;

• „I Ty zostań zwycięzcą  – gry i zabawy matematyczne”  – czyli liczne matematyczne gry planszowe;

• „Sprawdź swoją wyobraźnię  – rozwiązywanie łamigłówek logicznych”  – czyli rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek logicznych, polegających na złożeniu całości z części różnego kształtu.

Tegoroczna impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie, tak więc z niecierpliwością czekamy na jubileuszową odsłonę Małopolskiej Nocy Naukowców. Do zobaczenia za rok!

Kilka zdjęć z nocy naukowców: